fbpx

Ruch Slow Fashion jako fundament naszej marki

W FANTINI kierujemy się ruchem slow fashion, ale czym właściwie jest slow fashion i co to dla nas oznacza? Wyjaśnimy Wam to w poniższym wpisie.

Slow fashion definiowany jest jako ruch w przemyśle mody, który propaguje świadome, odpowiedzialne i zrównoważone podejście do produkcji, zakupu i użytkowania ubrań i dodatków. Jest to alternatywa dla fast fashion, czyli masowej produkcji odzieży, która często jest tanio sprzedawana, ale ma negatywny wpływ na środowisko naturalne i warunki pracy pracowników w branży.

Slow fashion stawia na jakość, trwałość i etykę w modzie. W FANTINI najważniejsze są dla nas:

  • Zrównoważona produkcja. Slow fashion promuje zrównoważone metody produkcji, które minimalizują wpływ na środowisko naturalne. Obejmuje to stosowanie ekologicznych materiałów, ograniczanie zużycia wody i energii, recykling, redukcję odpadów i minimalizację emisji gazów cieplarnianych.
  • Minimalizowanie mody. Slow fashion sprzeciwia się trendowi ciągłej zmiany mody i promuje bardziej ponadczasowe, klasyczne i uniwersalne wzorce projektowania, które nie podlegają szybkiej przemianie. Produkty FANTINI z pewnością wykorzystasz w wielu stylizacjach.
  • Jakość i trwałość. Slow fashion promuje produkcję ubrań i dodatków z wysokiej jakości materiałów oraz solidne wykonanie, aby służyły przez długi czas. Działa przeciwko szybkiemu zużyciu i wyrzucaniu ubrań. Do wytwarzania naszych produktów wykorzystujemy materiały najwyżej jakości takie jak skóra toskańśka po to, aby jak najdłużej mogły Wam służyć.

Naszym celem jest jest zmniejszenie negatywnego wpływu przemysłu mody na środowisko i społeczeństwo, poprzez zachęcanie do bardziej świadomego i długotrwałego podejścia do ubioru. Zachęcamy wszystkich naszych Klientów do wyboru jakościowych, trwałych i etycznie wyprodukowanych dodatków oraz ograniczenia ilości kupowanych produktów, faworyzując jakość ponad ilość. Każdy z nas każdego dnia ma ogromny wpływ na otaczające nas środowisko. Wybierajmy mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *